Stwórz innowacyjne lekcje z multibookami WSiP!

Multibook to elektroniczna wersja podręcznika wzbogacona o materiały dodatkowe (filmy, zdjęcia 3D, teksty źródłowe czytane przez lektora, pokazy slajdów, ćwiczenia do lekcji językowych) i narzędzia (możliwość zaznaczenia kolorem wybranego tekstu, wyróżnienie/powiększenie wybranego obszaru). Multibooki to dodatkowe, interaktywne materiały wzbogacające lekcje i zachęcające uczniów do nauki. W ofercie posiadamy elektroniczne wersje podręczników dla klasy 1 do przedmiotów: język polski, język niemiecki, język rosyjski, historia, fizyka, chemia i edukacja dla bezpieczeństwa. Już wkrótce dostępne będą multibooki dla klasy 2!
Każdy z multibooków powstał z myślą o nauczycielach danego przedmiotu, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić lekcje zarówno w klasie, jak i online.
W multibookach znajdują się m.in:
- Język polski – liczne galerie zdjęć i nagrania, które pomogą uczniom lepiej zapamiętać zagadnienia z danej epoki, dodatkowe ćwiczenia sprawdzające poziom wiedzy uczniów, krótkie filmy przedstawiające przykładowe analizy różnych tekstów ikonicznych.
- Język niemiecki oraz język rosyjski – zadania dodatkowe zachęcające uczniów do samodzielnej pracy wraz z przykładowymi odpowiedziami, nagrania do ćwiczeń pozwalające uatrakcyjnić lekcje, dodatkowe zestawy fotografii z pytaniami służące doskonaleniu umiejętności mówienia.
- Historia – liczne galerie ilustracji i zdjęcia panoramiczne, interaktywne infografiki z filmami przedstawiającymi wydarzenia z minionych czasów, krótkie filmy w atrakcyjny sposób pokazujące przebieg kluczowych wydarzeń historycznych, powtórzenia po działach i przykładowe odpowiedzi do zadań, pomagające usystematyzować wiedzę uczniów.
- Zobacz DEMO multibooka do zakresu podstawowego dla klasy 1
- Zobacz DEMO multibooka do zakresu rozszerzonego dla klasy 1
- Fizyka – galerie zdjęć, filmy z doświadczeniami uzupełniające treść wykładu, interaktywne rysunki pokazujące krok po kroku działania praw fizyki i pomagające zrozumieć złożone zagadnienia, dodatkowe zadania interaktywne (jednokrotnego wyboru, typu prawda/fałsz oraz polegające na przyporządkowaniu elementów) pomagające uczniom lepiej przygotować się do sprawdzianów.
- Zobacz DEMO multibooka do zakresu podstawowego dla klasy 1
- Zobacz DEMO multibooka do zakres rozszerzonego dla klasy 1
- Chemia – filmy z doświadczeniami, wieloelementowe rysunki z interaktywnymi funkcjami pozwalające zainteresować ucznia przedmiotem, przykłady obliczeniowe przedstawione krok po kroku, galerie zdjęć pokazujące powiązania chemii z życiem codziennym i liczne schematy porządkujące wiedzę uczniów.
- Zobacz DEMO multibooka do zakresu podstawowego dla klasy 1
- Zobacz DEMO multibooka do zakresu rozszerzonego dla klasy 1
- Edukacja dla bezpieczeństwa – filmy z narracją, przydatne schematy i prezentacje nawiązujące do życia codziennego, liczne galerie zdjęć przedstawiające praktyczne informacje dotyczące postępowania w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia.
Korzystaj na lekcjach z multibooków WSiP! Multibooki dostępne są w Klubie Nauczyciela Uczę.pl
Aby otrzymać dostęp do multibooków WSiP należy wypełnić, podpisać i odesłać oświadczenie na rok szkolny 2020/2021. Indywidualne kody dostępu będą przesyłane na adres mailowy podany w oświadczeniu.