Witamy na blogu WSiP Temat: Edukacja

Przygotowaliśmy dla Was wiele interesujących treści – edukacja zdalna, treści merytoryczne, porady psychologiczne i wychowawcze. Dla nas nie ma trudnych tematów. Szukamy odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania. Zostańcie z nami i śledźcie wszystkie ciekawe dla Was artykuły i wiadomości.

Nauczyciel uczący zdalnie
Nauczyciel

Nowoczesne narzędzia z całego świata wspierające nauczycieli w zdalnym nauczaniu

Nowoczesne narzędzia, które powstały po to, by ułatwić edukację zdalną wszystkim nauczycielom i pedagogom. Z czego warto skorzystać w nauczaniu zdalnym?

Rodzic

Jak wspierać dziecko w edukacji zdalnej?

Nauka to duże wyzwanie dla dzieci w każdym wieku. Pogodzenie pracy zdalnej z edukacją zdalną twojego dziecka może wydawać się na początku misją niemożliwą. Jak wspierać dziecko w edukacji zdalnej? Wszystko opiera się na właściwym planie.

Nauczyciel

Kreatywny nauczyciel – czyli jaki?

Minęły czasy, w których wystarczyło poprowadzić lekcję z podręcznika, by skupić uwagę swoich uczniów. Nauczyciele prześcigają się w tym, by jak najmocniej zainteresować swoich uczniów. Jak być kreatywnym nauczycielem?

dzień nauczyciela
Nauczyciel

Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej – skąd pochodzi?

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej inaczej zwany Dniem Nauczyciela. Jest to święto nauczycieli, wychowawców oraz pedagogów. Skąd pochodzi? Jak obchodzimy go w Polsce?

praca w grupach
Nauczyciel

Nagradzanie całej grupy to najskuteczniejsza nauka

Badacze z prestiżowego Narodowego Uniwersytetu w Singapurze wzięli pod lupę ponad 1000 uczniów szkół podstawowych. Eksperyment pokazał, jak ważna jest praca w grupach już w podstawówce.

Temat: Edukacja
Nauczyciel, Rodzic

Piszemy dla Was i o Was

Wystartowaliśmy z naszym blogiem "Temat: Edukacja"! Zostańcie z nami i śledźcie na bieżąco artykuły oraz aktualności, które dla Was przygotowaliśmy. Nauczyciele znajdą na blogu treści, które pomogą im skutecznie i efektywnie uczyć oraz rozwijać zawodowe kompetencje, a rodzice przeczytają m.in. o metodach wspierających edukację dzieci.