E-spotkanie z autorami podręczników Fizyka. Nowa edycja

Dla nauczycieli
Udostępnij

Zapraszamy na e-spotkanie, podczas którego Grzegorz  Wojewoda – współautor podręcznika Fizyka. Nowa edycja. Zakres podstawowy
oraz Barbara Sagnowska – współautorka podręcznika Fizyka. Nowa edycja. Zakres rozszerzony zaprezentują zmiany,
jakie zostały wprowadzone w podręcznikach.

Podczas spotkania przedstawione zostaną:

 • zmiany w nowej edycji podręczników w zestawieniu z nowymi wymaganiami maturalnymi,
 • podręcznik Fizyka. Nowa edycja, a przykładowe arkusze maturalne i oczekiwania nauczycieli,
 • pomysły i wskazówki na prowadzenie lekcji z podręcznikami Fizyka. Nowa edycja.

 

Grzegorz Wojewoda – autor podręczników i materiałów edukacyjnych, długoletni nauczyciel fizyki w szkołach średnich oraz gimnazjum. Były doradca metodyczny dla nauczycieli fizyki.  
Dr Barbara Sagnowska – wieloletnia nauczycielka szkół średnich i adiunkt w Zakładzie Fizyki WSP w Krakowie. W roku 1991 wraz z przyjaciółmi, pasjonatami nowoczesnych metod nauczania fizyki, rozpoczęła samodzielną działalność wydawniczą. Przez ponad 20 lat pod jej kierunkiem wydawnictwo Zamkor opracowało dziesiątki podręczników, zbiorów zadań i materiałów dla nauczycieli. W tym czasie odbyła setki spotkań z nauczycielami fizyki w całej Polsce. Zarówno podręczniki gimnazjalne jak i licealne były wielokrotnie nagradzane przez PAU. W roku 2012 ze względu na stan zdrowia zmuszona była zrezygnować z prowadzenia wydawnictwa i przekazała całą ofertę wydawniczą do WSiP, z którymi współpracuje do tej pory. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.  

Fizyka. Zakres podstawowy. Nowa edycja.

Zobacz fragment

Fizyka. Zakres rozszerzony. Nowa edycja

Zobacz fragment

Zobacz inne spotkania

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  25 Paź 2023

  BiZNESOWE ŚRODY – Popyt i podaż

  Popyt i podaż to klasyk w programie nauczania przedmiotów ekonomicznych. Często kojarzony jest z niezrozumiałymi wykresami, które mają niewiele wspólnego z prawdziwym życiem. A prawda jest taka, że wystarczy się rozejrzeć, żeby wskazać tuzin codziennych sytuacji ilustrujących popyt i podaż w akcji. Podczas webinarium omówimy niezbędne definicje ilustrując każdą przykładami z życia wziętymi.

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  17 Paź 2023

  Pogadajmy zawodowo – jak mówić, żeby uczniowie nas słuchali | Spotkanie z Kamilą Kalińczak

  Każdy nauczyciel spotyka się z trudnościami w skupieniu klasy na omawianym temacie podczas lekcji. Przychodzimy z pomocą i zapraszamy na retransmisję spotkania z Kamilą Kalińczak, z którą porozmawialiśmy o tym, jak mówić, żeby uczniowie nas słuchali. 

   

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  11 Paź 2023

  BiZNESOWE ŚRODY – Jak bronić się przed manipulacją?

  Manipulacja, to słowo, które słyszymy często i w różnych kontekstach. Nie wszyscy jednak wiemy, czym charakteryzują się różne techniki manipulacji, dlaczego są stosowane i wreszcie, jak można się bronić przed ich negatywnymi skutkami.