Fizyka. Nowy generator pełen możliwości!

Dla dyrektorów i nauczycieli
Udostępnij

26 kwietnia 2023 r., o godzinie 18.00 odbył się webinar z autorami podręczników z cyklu Sposób na fizykę, podczas którego:

 • zaprezentowaliśmy funkcjonalności nowego generatora sprawdzianów, testów i kartkówek, dostępnego wkrótce na platformie eduranga.pl,
 • przybliżyliśmy koncepcję cyklu Sposób na fizykę oraz publikacji uzupełniającej Zbiór zadań (dla klasy 7),
 • wraz z autorami odpowiadaliśmy na pytania uczestników spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji!

Dr Tomasz Greczyło – od 18 lat łączy obowiązki nauczyciela akademickiego (Zakład Nauczania Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego) z pracą w szkołach różnych etapów edukacyjnych (nauczyciel mianowany, obecnie pracuje w SP). Jest współautorem aktualnej podstawy programowej do SP, współorganizuje konferencje i warsztaty, szkoli nauczycieli i współrealizuje różne projekty edukacyjne. Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych i dydaktycznych m.in. dotyczących wdrażania nowej podstawy programowej oraz scenariuszy lekcji dla SP. Prowadzi bloga: warsztatpracynauczycieli.blogspot.com.

Karina Mularczyk-Sawicka – nauczyciel dyplomowany (22 lata doświadczenia), aktualnie pracuje w LO. Autorka  programu autorskiego do klasy inżynierskiej (mat-fiz-ang) w jednym z wrocławskich liceów. Jest doświadczonym egzaminatorem maturalnym, weryfikatorem, a od wielu lat przewodniczy zespołowi egzaminatorów. Współpracowała z OKE we Wrocławiu jako ekspert, arbiter, a ostatnio sędzia kompetentny. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Zobacz inne spotkania

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  25 Paź 2023

  BiZNESOWE ŚRODY – Popyt i podaż

  Popyt i podaż to klasyk w programie nauczania przedmiotów ekonomicznych. Często kojarzony jest z niezrozumiałymi wykresami, które mają niewiele wspólnego z prawdziwym życiem. A prawda jest taka, że wystarczy się rozejrzeć, żeby wskazać tuzin codziennych sytuacji ilustrujących popyt i podaż w akcji. Podczas webinarium omówimy niezbędne definicje ilustrując każdą przykładami z życia wziętymi.

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  17 Paź 2023

  Pogadajmy zawodowo – jak mówić, żeby uczniowie nas słuchali | Spotkanie z Kamilą Kalińczak

  Każdy nauczyciel spotyka się z trudnościami w skupieniu klasy na omawianym temacie podczas lekcji. Przychodzimy z pomocą i zapraszamy na retransmisję spotkania z Kamilą Kalińczak, z którą porozmawialiśmy o tym, jak mówić, żeby uczniowie nas słuchali. 

   

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  11 Paź 2023

  BiZNESOWE ŚRODY – Jak bronić się przed manipulacją?

  Manipulacja, to słowo, które słyszymy często i w różnych kontekstach. Nie wszyscy jednak wiemy, czym charakteryzują się różne techniki manipulacji, dlaczego są stosowane i wreszcie, jak można się bronić przed ich negatywnymi skutkami.