Jak skutecznie przygotować uczniów do matury
z języka polskiego?

Dla dyrektorów i nauczycieli
Udostępnij

W środę, 9 listopada 2022 roku, w godzinach 17.00-18.00 zapraszamy na webinar: „Jak skutecznie przygotować uczniów do matury z języka polskiego?”.

Podczas spotkania ekspertki zaprezentują:

 • Zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych na lata 2023 i 2024.
 • Analizę próbnej matury CKE przeprowadzonej we wrześniu 2022 r., mając na uwadze konieczność kształcenia umiejętności pracy uczniów z nowym typem arkuszy oraz nowymi formami zadań w oparciu o sprawdzone materiały dydaktyczne.
 • Skuteczne metody i narzędzia, które ułatwią przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego.
 • Repetytoria z języka polskiego z zakresu podstawowego i rozszerzonego ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wykorzystania ich treści i kompozycji w pracy nauczyciela polonisty.

Zarejestruj się, obejrzyj e-spotkanie i odbierz zaświadczenie uczestnictwa*.

Zachęcamy do rejestracji, gdyż każda zarejestrowana osoba otrzyma certyfikat uczestnictwa!

Zarejestruj się już dziś!

Spotkanie poprowadzą:

Joanna Gaweł – od kilkunastu lat z powodzeniem uczy języka polskiego, najpierw w gimnazjum, obecnie w liceum. Ukończyła studia doktoranckie z zakresu językoznawstwa i opublikowała kilka artykułów. Jest autorką podręczników do języka polskiego („Myśli i słowa”, wyd. WSiP). Stale współpracuje z Katedrą Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki UJ, prowadząc warsztaty dla studentów oraz pełniąc funkcję nauczyciela ćwiczeniowego i opiekuna praktyk ciągłych. Tworzy różnorodne pomoce dydaktyczne, m.in. scenariusze, narzędzia cyfrowe, repetytoria.

dr Jeannette Słaby –  doktorka nauk humanistycznych (praca doktorska o figurach lalki, manekina i człowieka-maszyny w polskiej prozie międzywojennej); literaturoznawczyni, nauczycielka języka polskiego i hiszpańskiego w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie; zajmuje się także popularyzowaniem wiedzy polonistycznej. Autorka kanału „Zeszyt do polskiego” na YouTube oraz kursu „Matura z „Zeszytem do polskiego” na platformie eduklik.pl; czynna egzaminatorka maturalna oraz egzaminu ósmoklasisty; członkini Wiosny Edukacji, publikowała w „Tekstach Drugich”, „Pograniczach”, „Refleksjach” i „Polonistyce; absolwentka zarządzania oświatą na WSB w Poznaniu oddz. w Szczecinie; na fanpejdżu „Zeszyt do polskiego” recenzuje książki, spektakle i filmy oraz zachęca do uczestnictwa w kulturze.

 

Zapoznaj się z najnowszymi materiałami przygotowującymi do Matury 2023

 

POZNAJ SZCZEGÓŁY PUBLIKACJI

Zobacz inne spotkania

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  25 Paź 2023

  BiZNESOWE ŚRODY – Popyt i podaż

  Popyt i podaż to klasyk w programie nauczania przedmiotów ekonomicznych. Często kojarzony jest z niezrozumiałymi wykresami, które mają niewiele wspólnego z prawdziwym życiem. A prawda jest taka, że wystarczy się rozejrzeć, żeby wskazać tuzin codziennych sytuacji ilustrujących popyt i podaż w akcji. Podczas webinarium omówimy niezbędne definicje ilustrując każdą przykładami z życia wziętymi.

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  17 Paź 2023

  Pogadajmy zawodowo – jak mówić, żeby uczniowie nas słuchali | Spotkanie z Kamilą Kalińczak

  Każdy nauczyciel spotyka się z trudnościami w skupieniu klasy na omawianym temacie podczas lekcji. Przychodzimy z pomocą i zapraszamy na retransmisję spotkania z Kamilą Kalińczak, z którą porozmawialiśmy o tym, jak mówić, żeby uczniowie nas słuchali. 

   

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  11 Paź 2023

  BiZNESOWE ŚRODY – Jak bronić się przed manipulacją?

  Manipulacja, to słowo, które słyszymy często i w różnych kontekstach. Nie wszyscy jednak wiemy, czym charakteryzują się różne techniki manipulacji, dlaczego są stosowane i wreszcie, jak można się bronić przed ich negatywnymi skutkami.