Jak skutecznie przygotować uczniów do matury
z języka polskiego?

Dla dyrektorów i nauczycieli
Udostępnij

W środę, 9 listopada 2022 roku, w godzinach 17.00-18.00 zapraszamy na webinar: „Jak skutecznie przygotować uczniów do matury z języka polskiego?”.

Podczas spotkania ekspertki zaprezentują:

 • Zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych na lata 2023 i 2024.
 • Analizę próbnej matury CKE przeprowadzonej we wrześniu 2022 r., mając na uwadze konieczność kształcenia umiejętności pracy uczniów z nowym typem arkuszy oraz nowymi formami zadań w oparciu o sprawdzone materiały dydaktyczne.
 • Skuteczne metody i narzędzia, które ułatwią przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego.
 • Repetytoria z języka polskiego z zakresu podstawowego i rozszerzonego ze szczególnym uwzględnieniem możliwości wykorzystania ich treści i kompozycji w pracy nauczyciela polonisty.

Zarejestruj się, obejrzyj e-spotkanie i odbierz zaświadczenie uczestnictwa*.

Zachęcamy do rejestracji, gdyż każda zarejestrowana osoba otrzyma certyfikat uczestnictwa!

Zarejestruj się już dziś!

Spotkanie poprowadzą:

Joanna Gaweł – od kilkunastu lat z powodzeniem uczy języka polskiego, najpierw w gimnazjum, obecnie w liceum. Ukończyła studia doktoranckie z zakresu językoznawstwa i opublikowała kilka artykułów. Jest autorką podręczników do języka polskiego („Myśli i słowa”, wyd. WSiP). Stale współpracuje z Katedrą Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki UJ, prowadząc warsztaty dla studentów oraz pełniąc funkcję nauczyciela ćwiczeniowego i opiekuna praktyk ciągłych. Tworzy różnorodne pomoce dydaktyczne, m.in. scenariusze, narzędzia cyfrowe, repetytoria.

dr Jeannette Słaby –  doktorka nauk humanistycznych (praca doktorska o figurach lalki, manekina i człowieka-maszyny w polskiej prozie międzywojennej); literaturoznawczyni, nauczycielka języka polskiego i hiszpańskiego w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie; zajmuje się także popularyzowaniem wiedzy polonistycznej. Autorka kanału „Zeszyt do polskiego” na YouTube oraz kursu „Matura z „Zeszytem do polskiego” na platformie eduklik.pl; czynna egzaminatorka maturalna oraz egzaminu ósmoklasisty; członkini Wiosny Edukacji, publikowała w „Tekstach Drugich”, „Pograniczach”, „Refleksjach” i „Polonistyce; absolwentka zarządzania oświatą na WSB w Poznaniu oddz. w Szczecinie; na fanpejdżu „Zeszyt do polskiego” recenzuje książki, spektakle i filmy oraz zachęca do uczestnictwa w kulturze.

 

Zapoznaj się z najnowszymi materiałami przygotowującymi do Matury 2023

 

POZNAJ SZCZEGÓŁY PUBLIKACJI

Zobacz inne spotkania

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  24 Lis 2022

  Panel autorski – dyskusja, porady, nowości. Kompleksowo do nowej matury z języka polskiego.

  W czwartek, 24 listopada 2022 roku, w godzinach 17.00-18.00 odbyło się e-spotkanie, podczas którego autorzy podręcznika Oblicza epok.1.2 Nowa edycja, zaprezentowali zmiany, wprowadzone w odpowiedzi na nowe wymagania maturalne.

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  09 Lis 2022

  Jak skutecznie przygotować uczniów do matury
  z matematyki?

  W środę, 9 listopada 2022 roku, w godzinach 17.00-18.00 zapraszamy na webinar: „Jak skutecznie przygotować uczniów do matury z matematyki?”.

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  24 Paź 2022

  Odkrywaj z uczniami historię i teraźniejszość.
  – obiektywnie i rzeczowo

  24 października 2022 roku odbył się webinar: „Odkrywaj z uczniami historię i teraźniejszość.  – obiektywnie i rzeczowo”.