Konferencja edukacyjna dla przyrodników

Dla nauczycieli
Udostępnij

2 marca 2017 r. w Warszawie odbyła się Konferencja edukacyjna dla przyrodników, organizowana przez WSiP.

Obejrzyj retransmisję i dowiedz się:

  • jak analizować nową podstawę programową?
  • jak sprostać nowym wymaganiom?
  • jak zaplanować pracę i bezpiecznie przygotować się do nowych zajęć w klasach 4 i 7?

 
Posłuchaj wykładu popularnonaukowego pt. Pogoda – fascynująca, irytująca, niepokojąca.
 

Program:

  • Ewa Kłos, Analiza nowej podstawy programowej do nauczania przyrody
  • Ewa Kłos, dr Wawrzyniec Kofta, Podręcznik Przyroda w świetle zmian w podstawie programowej
  • Ewa Kłos, Analiza nowej podstawy programowej do nauczania biologii
  • Ewa Jastrzębska, dr Ewa Pyłka-Gutowska, Podręcznik Biologia w świetle zmian w podstawie programowej
  • dr Arkadiusz Głowacz, Analiza nowej podstawy programowej do nauczania geografii
  • dr Arkadiusz Głowacz, Podręcznik Geografia w świetle zmian w podstawie programowej
  • Materiały dla nauczyciela i ucznia. Weź na lekcje multimedia! Nowość – Plansze interaktywne z biologii i geografii
  • dr Bożena Kicińska, Pogoda – fascynująca, irytująca, niepokojąca

 

Prowadzący:

Ewa Kłos – doświadczony nauczyciel biologii i przyrody, metodyk i egzaminator w zakresie ponadgimnazjalnym. Współpracuje z UŁ, gdzie prowadzi zajęcia z dydaktyki w Podyplomowym Studium Ekologii i Ochrony Środowiska. Brała udział w pracach zespołu zajmującego się tworzeniem podstaw edukacji prozdrowotnej w zreformowanej szkole. Z jej inicjatywy została utworzona Łódzka Sieć Szkół Promujących Zdrowie.

Ewa Jastrzębska – magister biologii, nauczyciel dyplomowany. Uczy biologii w liceum w klasach dwujęzycznych oraz w systemie matury międzynarodowej (IB). Pracowała na Wydziale Biologii UW oraz jako konsultant w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli. Była egzaminatorem w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

dr Ewa Pyłka-Gutowska – wieloletni nauczyciel biologii oraz doradca metodyczny. Przez kilka lat była wykładowcą na UW, na Wydziale Biologii oraz na Międzywydziałowych Studiach Ochrony Środowiska. Przewodniczyła Wojewódzkiej Komisji Konkursu Biologicznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Pełni funkcję egzaminatora w OKE w Warszawie, edukatora MEN i eksperta w zakresie awansu zawodowego.

dr Wawrzyniec Kofta – były adiunkt w Zakładzie Parazytologii na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizował się w biologii molekularnej i parazytologii. Uczył biologii w szkole podstawowej, obecnie uczy w  gimnazjum i liceum im. Władysława IV w Warszawie, gdzie przygotował 8 laureatów i finalistów Olimpiady Biologicznej Nauczyciel dyplomowany, opiekun Samorządu Szkolnego. Jest członkiem Zarządu Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.
 
Autor książek i artykułów popularnonaukowych, współautor podręczników do biologii w liceum i gimnazjum oraz przyrody w szkole podstawowej.

dr Arkadiusz Głowacz – doktor na Wydziale Nauk Geograficznych na UŁ. Od wielu lat pracuje w Zakładzie Dydaktyki Geografii UŁ i prowadzi różnorodne badania z zakresu dydaktyki geografii. Doświadczony nauczyciel na poziomie gimnazjum i liceum, również w szkołach dwujęzycznych. Prowadzi zajęcia z technologii informacyjnych i ich wykorzystania w nauczaniu geografii.

dr Bożena Kicińska – Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, Kierownik Mazowieckiego Ośrodka Geograficznego.

Zobacz inne spotkania

  • Dla dyrektorów i nauczycieli

    27 Wrz 2023

    BiZNESOWE ŚRODY – Zarządzanie projektami

    Zarządzanie projektami to zupełna nowość w podstawie programowej i realna szansa na rozbudzenie kreatywnościzaaktywizowanie młodzieży do realizacji własnych przedsięwzięć i inicjatyw. To także szansa na skuteczne budowanie postawy przedsiębiorczej, rozwój kompetencji przedsiębiorczych i poszerzenie świadomości ekonomicznej wśród młodych ludzi.

  • Dla dyrektorów i nauczycieli

    14 Cze 2023

    BiZNESOWE ŚRODY: Przedsiębiorczy człowiek

    Przedmiot biznes i zarządzanie stawia na praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności, dlatego zapraszamy przyszłych Nauczycieli BiZ na cykl bezpłatnych webinarów z zakresów: rozwoju umiejętności miękkich, zarządzania projektami i finansów osobistych.

    Na kolejnym spotkaniu przyjrzymy się przedsiębiorczości. Zaproponujemy nowoczesne metody pracy do wykorzystania na lekcji sprzyjające budowaniu zarówno swojej jak i uczniów, efektywności.

  • Dla dyrektorów i nauczycieli

    14 Cze 2023

    Bezpłatny webinar: Chronologia i formułowanie własnych opinii – dwa wyzwania edukacji historycznej

    14 czerwca 2023 roku (środa), w godzinach 17.00-18.00 zapraszamy historyków uczących w liceach i technikach na bezpłatny webinar: Chronologia i formułowanie własnych opinii – dwa wyzwania edukacji historycznej.