Pierwsze e-warsztaty kierowaliśmy do dyrektorów placówek oraz przedstawicieli organów prowadzących. Pokazaliśmy w nich, jak za pomocą odpowiednich narzędzi bezproblemowo wdrożyć i sprawnie realizować nowoczesne doradztwo edukacyjno-zawodowe, a sam monitoring potraktować jako sposobność do wzmocnienia pozycji szkoły w otoczeniu społecznym.
Uczestnikom webinarium zaprezentowaliśmy i przekazaliśmy stworzony przez nas Arkusz monitorujący realizację zadań z doradztwa w szkole, a także nowe narzędzie on-line do Diagnozy dojrzałości uczniów do planowania kariery (jest to badanie, które każdy uczeń wykonuje samodzielnie). Po badaniach dyrektor będzie mógł automatycznie wygenerować dla całej szkoły zbiorczy raport na temat poziomu przygotowania uczniów do projektowania własnych ścieżek edukacyjno-zawodowych.
Podczas szkolenia zaprezentowaliśmy również innowacyjne i proste do wdrożenia metody realizacji doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkole.
Kolejne e-warsztaty oraz tradycyjne warsztaty wdrożeniowe „na żywo” będą skierowane do pedagogów szkolnych, psychologów, szkolnych doradców zawodowych, bibliotekarzy oraz nauczycieli koordynatorów doradztwa (wyznaczonych zgodnie z rozporządzeniem o pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole). Uczestnicy będą mogli krok po kroku poznać cały proces tworzenia szkolnego systemu doradztwa edukacyjno-zawodowego, a następnie wdrożyć go w swojej placówce.