Nowy generator pełen możliwości! Przedmioty przyrodnicze

Dla dyrektorów i nauczycieli
Udostępnij

23 maja 2023 r., o godzinie 18.00 odbył się webinar z autorką cyklu Poznajemy przyrodę, podczas którego:

 • opowiadaliśmy o cyklach Poznajemy przyrodę, Biologia bez tajemnic, Geografia bez tajemnic i Chemia bez tajemnic,
 • prezentowaliśmy funkcjonalności mulitibooka, atlasu i nowego generatora sprawdzianów, testów i kartkówek, dostępnego już wkrótce w serwisie EDURANGA,
 • przedstawiliśmy rozdział rozdziałów Na wycieczce z cyklu Poznajemy przyrodę oraz Własny region i mała ojczyzna z cyklu Geografia bez tajemnic
 • odpowiadaliśmy na pytania uczestników spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji!

Anna Romańska – nauczycielka geografii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 130  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Jest również trenerem Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych w Warszawie. Przez wiele lat pełniła funkcję doradcy metodycznego ds. przyrody w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli  i Kształcenia Praktycznego. Jest pasjonatką nowoczesnych technologii i ich wykorzystania w edukacji. W swojej pracy  z uczniami preferuje metody oparte na doświadczaniu i bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem. Należy do światowej społeczności nauczycieli innowatorów – Microsoft Innovative Edukator Expert (MIEE). Jest autorką artykułów o tematyce przyrodniczej i wykorzystaniu TIK w edukacji. Tworzyła scenariusze lekcji  m.in dla Fundacji Orange, Ministerstwa Środowiska oraz materiały dydaktyczne do filmów przyrodniczych w ramach „Małej Akademii BBC”.  W swojej karierze miała okazję opracowywać scenariusze lekcji z wykorzystaniem technologii VR. Posiada doświadczenie w koordynowaniu projektów edukacyjnych finansowanych przez UE. Aktywnie dzieli się swoją wiedzą podczas różnorodnych warsztatów, konferencji, na profilach o charakterze edukacyjnym i w social mediach.

Małgorzata Szczęśniak – absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz badaniem innowacyjnych rozwiązań i produktów. W Wydawnictwie WSiP, jako Kierownik Rozwoju Nowych Produktów, od ponad dwóch lat zajmuje się tworzeniem nowych publikacji przyrodniczych i narzędzi wspierających pracę współczesnego nauczyciela.

Zobacz inne spotkania

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  25 Paź 2023

  BiZNESOWE ŚRODY – Popyt i podaż

  Popyt i podaż to klasyk w programie nauczania przedmiotów ekonomicznych. Często kojarzony jest z niezrozumiałymi wykresami, które mają niewiele wspólnego z prawdziwym życiem. A prawda jest taka, że wystarczy się rozejrzeć, żeby wskazać tuzin codziennych sytuacji ilustrujących popyt i podaż w akcji. Podczas webinarium omówimy niezbędne definicje ilustrując każdą przykładami z życia wziętymi.

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  17 Paź 2023

  Pogadajmy zawodowo – jak mówić, żeby uczniowie nas słuchali | Spotkanie z Kamilą Kalińczak

  Każdy nauczyciel spotyka się z trudnościami w skupieniu klasy na omawianym temacie podczas lekcji. Przychodzimy z pomocą i zapraszamy na retransmisję spotkania z Kamilą Kalińczak, z którą porozmawialiśmy o tym, jak mówić, żeby uczniowie nas słuchali. 

   

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  11 Paź 2023

  BiZNESOWE ŚRODY – Jak bronić się przed manipulacją?

  Manipulacja, to słowo, które słyszymy często i w różnych kontekstach. Nie wszyscy jednak wiemy, czym charakteryzują się różne techniki manipulacji, dlaczego są stosowane i wreszcie, jak można się bronić przed ich negatywnymi skutkami.