Odkrywaj z uczniami historię i teraźniejszość.
– obiektywnie i rzeczowo

Dla dyrektorów i nauczycieli
Udostępnij

24 października 2022 roku odbył się webinar: „Odkrywaj z uczniami historię i teraźniejszość.  – obiektywnie i rzeczowo”.

Spotkanie prowadzili:

Leszek Rysak – współautor podręcznika Historia i teraźniejszość, historyk, nauczyciel szkolny i akademicki, dydaktyk historii i wiedzy o społeczeństwie, współautor podręczników i programów nauczania, edukator MEN, absolwent IH UW, pracownik Fundacji „Nauka i Wiedza”.

Karol Wilczyński – historyk, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, doktorant UKSW, pracownik Fundacji „Nauka i Wiedza”

Tematy spotkania:

 • Podstawa programowa HiT.
 • Prezentacja podręcznika –zakres materiału, struktura, stałe elementy cyklu.
 • Jak zachęcić uczniów do dyskusji i zabrania głosu na trudne tematy?
 • Nie tylko podręcznik – jak ciekawie poprowadzić lekcję z wykorzystaniem dodatkowych materiałów?
 • Prezentacja obudowy metodycznej.

Podczas webinaru, omówione zostały materiały dopełniające, jakie zapewniamy nauczycielom, którzy zdecydowali się na pracę z naszym podręcznikiem. To dodatkowe możliwości i udogodnienia, z których mogą Państwo korzystać podczas prowadzenia lekcji.

Nowy multibook z filmami , zdjęciami i nagraniami będzie doskonałą pomocą przy omawianiu konkretnych zagadnień z historii i teraźniejszości.

Zobacz inne spotkania

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  21 Mar 2023

  Webinar: „Lekcje, które angażują uczniów – atrakcyjnie i przystępnie o ubezpieczeniach”

  We wtorek, 21 marca 2023 roku, w godzinach 17.00-18.00 odbył się webinar:  „Lekcje, które angażują uczniów – atrakcyjnie i przystępnie o ubezpieczeniach”

 • Dla nauczycieli

  15 Mar 2023

  Webinar: Ostatnia prosta przed Maturą 2023 – wyzwania, strategie, skuteczność.

  W środę, 15 marca 2023 roku, w godzinach 18.00-19.00 odbył się webinar: „Ostatnia prosta przed Maturą 2023 – wyzwania, strategie, skuteczność.”

 • Dla dyrektorów i nauczycieli

  14 Mar 2023

  Webinar: Nowe typy zadań maturalnych, sposoby ich oceniania

  We wtorek, 14 marca 2023 roku, w godzinach 17.00-18.00 odbył się webinar: „Nowe typy zadań maturalnych, sposoby ich oceniania”.