Podczas spotkania przedstawione zostaną:
- zmiany w tematach i treściach lekcji cz. 1.2 podręcznika w stosunku do pierwszego wydania tej części,
- zmiany w materiale ilustracyjnym tej części podręcznika wobec jej pierwszego wydania,
- nowe bloki powtórzeniowe zgodne z nowymi wymaganiami maturalnymi w tej części,
- nowe miniprzewodniki w podręczniku,
- nowe tematy wypowiedzi pisemnych,
- korzyści dydaktyczne z pracy w oparciu o podręcznik Oblicza epok
Spotkanie poprowadzą:
dr Adam Kalbarczyk – nauczyciel dyplomowany języka polskiego, filozofii i etyki, nauczyciel akademicki, certyfikowany trener nauczycieli, wieloletni dyrektor międzynarodowego Gimnazjum i LO Paderewski w Lublinie, współautor podręczników akademickich oraz dla szkół ponadpodstawowych do języka polskiego Wydawnictwa WSiP, Zrozumieć tekst. Zrozumieć człowieka oraz Oblicza epok, twórca materiałów multimedialnych z języka polskiego i filozofii na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej MEiN, założyciel Fundacji Godność w Szkole „Goszko”.
prof. dr hab. Dariusz Chemperek, literaturoznawca – badacz i wydawca dzieł literatury staropolskiej, zatrudniony w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Był nauczycielem w lubelskich liceach, od ponad 15 lat współpracuje ze WSiP.
prof. dr hab. Dariusz Trześniowski, literaturoznawca, dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu, kierownik Katedry Kultury Polskiej i Mediów, Rzecznik Prasowy Uniwersytetu. Wcześniej związany z UMCS w Lublinie, Iniversité de Nancy 2 (obecnie Université de Lorraine) we Francji, Kolegium Nauczycielskim w Radomiu. Kolejne szczeble kariery naukowej obejmują: 1985 – magister filologii polskiej; 1994 – doktor nauk humanistycznych; 2006 – habilitacja z zakresu literaturoznawstwa; 2021 – tytuł profesora. Jego zainteresowania badawcze oscylują wokół zagadnień literatury i kultury XIX i XX wieku; inspiracji biblijnych w literaturze; historii dramatu i teatru; powinowactw między literaturą a malarstwem i muzyką; związków dyskursu literaturoznawczego i medioznawczego. Jest autorem wielu publikacji.
* Liczba osób mogących uczestniczyć w konferencji na żywo jest ograniczona do 500. Decyduje kolejność aktywacji linku, który wyślemy drogą mailową. Osoby, które nie będą mogły dołączyć do transmisji na żywo, zapraszamy w kolejnych dniach do obejrzenia retransmisji na stronie www.wsip.pl/e-spotkania.
Oblicza epok 1.2. Nowa edycja już w sprzedaży!

Zapoznaj się z najnowszymi materiałami przygotowującymi do Matury 2023

