Klik uczy czytać

PROBLEM:

Po uruchomieniu program Klik uczy czytać (kod produktu R–002–3), zmienia rozdzielczość ekranu na 800×600, co powoduje wyświetlenie małego obrazka i dookoła niego dużego czarnego marginesu.

ROZWIĄZANIE:

Domyślnie program po uruchomieniu działa w rozdzielczości 640×480, co wymusza na systemie ustawienie takich parametrów obrazu na karcie graficznej. Po wyłączeniu programu, system powinien automatycznie przywracać poprzednie ustawienia rozdzielczości ekranu.

Problem, o którym mowa, dotyczy specyficznego zachowania sterowników karty graficznej, które nie mogąc dostosować się do podanych im przez program parametrów rozdzielczości obrazu, przyjmują parametry optymalne i ustawiają rozdzielczość obrazu na 800 × 600. Zwiększenie rozdzielczości wyświetlanego obrazu powoduje ukazanie się czarnej otoczki właściwego okna roboczego programu. Jedyną metodą rozwiązania problemu jest ręczne przestawienie parametrów pracy karty graficznej w opcjach zaawansowanych oprogramowania dedykowanego do obsługi tej karty. Nie gwarantujemy jednak, że odniesie to oczekiwany skutek. Poniżej załączony jest poradnik, z którego można się dowiedzieć, jak znaleźć, sprawdzić i zmienić ustawienia rozdzielczości.

 

Do odczytania powyższego poradnika potrzebna jest przeglądarka dokumentów PDF, na przykład Adobe Reader, którą można pobrać, korzystając z poniżej zamieszczonych linków.

Link do pobrania programu Adobe Reader

Link do pobrania programu ze strony producenta