Klik uczy liczyć w zielonej szkole

PROBLEM:

W programie Klik uczy liczyć w zielonej szkole uruchomionym na systemie Windows 7 nie można odtworzyć filmu.
Komunikat: Wideo nie jest dostępne, nie można odnaleźć dekompresora „vids: IV32.

ROZWIĄZANIE:

Programy z serii Klik uczy liczyć w zielonej szkole są starą serią wydawniczą WSiP.
Praktycznie specyfikacja techniczna dla tego programu kończy się na poziomie platformy systemu Windows XP. Nie przewidujemy kontynuacji produkcyjnej serii i dalszego wsparcia technicznego dla systemów w wersji nowszej niż Windows XP, zatem nie możemy już zagwarantować poprawnego funkcjonowania aplikacji na poziomie Windows Vista lub Windows 7.

Jedynymi możliwymi rozwiązaniami problemów z działaniem programu na najnowszych wersjach systemu Windows są:

  • Emulacja trybu pracy Windows XP (Poniżej załączony jest poradnik gdzie i jak można uruchomić emulację starszej wersji systemu Windows).
  • Skorzystanie z wirtualnego systemu operacyjnego Windows XP, używając programu do wirtualizacji systemu jak przykładowo Virtual PC.
  • Dualne zainstalowanie dwóch systemów operacyjnych na komputerze i korzystanie z boot menu np. zamiennie systemu Windows 7 na Windows XP i na odwrót.

Uwaga! Dwie ostatnie możliwości wymagają pewnej zaawansowanej wiedzy informatycznej i nie są zalecane dla osób początkujących.

Do odczytania powyższego poradnika potrzebna jest przeglądarka dokumentów PDF, na przykład Adobe Reader, którą można pobrać, korzystając z poniżej zamieszczonych linków.

Link do pobrania programu Adobe Reader

Link do pobrania programu ze strony producenta