Klik uczy zasad ruchu drogowego

PROBLEM:

W programie Klik uczy zasad ruchu drogowego (kod produktu R–024–1), uruchomionym na systemie Windows 7 nie można obejrzeć filmu.

Komunikat: Wideo nie jest dostępne, nie można odnaleźć dekompresora „vids: IV32”.

ROZWIĄZANIE:

Programy z serii Klik uczy zasad ruchu drogowego jest starą serią wydawniczą WSiP.
Praktycznie specyfikacja techniczna dla tego programu kończy się na poziomie platformy systemu Windows XP. Nie przewidujemy kontynuacji produkcji produktu i dalszego jego supportu powyżej systemu Windows XP. Nie możemy też zagwarantować poprawnego funkcjonowania aplikacji na poziomie Windows 7.

Mimo to jest kilka możliwości rozwiązania tego problemu.

  • Uruchomienie programu w trybie zgodności ze starszą wersją systemu na której program wcześniej działał. Możliwość taką zapewnia zarówno Windows Vista jak i Windows 7. Poniżej załączony jest poradnik, z którego można się dowiedzieć, jak uruchomić emulację starszej wersji systemu Windows.
 

Do odczytania powyższego poradnika potrzebna jest przeglądarka dokumentów PDF jak przykładowo Adobe Reader, którą można pobrać z poniżej zamieszczonych linków:

Link do pobrania programu Adobe Reader

Link do pobrania programu ze strony producenta

  • Założenie np.boot managera i dualna instalacja dwóch systemów operacyjnych na komputerze. Przykładowo uruchamianie poprzez boot menu np. zamiennie Windows 7 oraz Windows XP. Poniżej załączony jest link do strony programu Smart Boot Manager oraz informacje o nim.

Smart Boot Manager

  • Można także zainstalować oprogramowanie oferujące tzw. maszyny wirtualne, za pomocą których można uruchomić starszą wersję systemu, zaś na nim sam program, który wcześniej nie chciał działać. Poniżej załączone są linki do programu Virtual PC oraz informacji o nim.

Virtual PC 2007

Virtual PC 2007

Virtual PC 2007 informacje

Uwaga! Dwie ostatnie możliwości wymagają pewnej zaawansowanej wiedzy informatycznej i nie są zalecane dla osób początkujących.