Matematyka 2001 – Gimnazjum klasa 2

PROBLEM:

Mam program Matematyka 2001 – Gimnazjum klasa 2 (kod produktu R-164-1), na opakowaniu jest informacja że materiały do wydruku są w Internecie, ale po pobraniu nie mogę ich otworzyć.

Komunikat: Adobe Reader could not open file because it is either not supported file type or because the file has been corrupted (for example, it was send as an email attachment and wasn’t correctly decoded.

ROZWIĄZANIE:

Najczęstszym powodem wystąpienia tego komunikatu o błędzie jest oprogramowanie zabezpieczające czyli antywirusowe lub zapora sieciowa które uniemożliwia prawidłowe pobranie plików z naszego serwera. Należy zatem sprawdzić w ustawieniach tych programów czy nie blokują możliwości pobrania plików w formacie PDF. Informacje gdzie szukać ustawień zapory sieciowej są w poniżej załączonym pliku:

Do odczytania powyższego poradnika potrzebna jest przeglądarka dokumentów PDF jak przykładowo Adobe Reader, którą można pobrać z poniżej zamieszczonych linków:

Link do pobrania programu Adobe Reader

Link do pobrania programu ze strony producenta

Jeżeli natomiast program antywirusowy wykrył infekcję jakiegoś z plików programu WSiP, prosimy o przesłanie do nas informacji zgodnej ze specyfikacją naszego FAQ, na której postępowanie w takim przypadku jest szczegółowo opisane:

Strona FAQ