Razem w Szkole

PROBLEM:

W programie Razem w Szkole (kod produktu R-220), wszystkie zadanie które korzystają z programów Word lub Paint nie działają.

ROZWIĄZANIE:

Jednym z najczęstszych powodów występowania problemów z działaniem zadań korzystających z programów Word lub Paint jest brak możliwości ich uruchomienia przez program Razem w Szkole. Powodem tego może być sam system operacyjny lub program zabezpieczający, który blokuje ich uruchomienie. Najprostszym rozwiązaniem jest uruchomienie programów, które będą wykorzystywane w zadaniach, czyli na przykład Word Paint, a następnie, gdy one będą już działały, uruchomienie programu Razem w Szkole.

 

Innym rozwiązaniem jest wyświetlenie zawartości płyty i ręczne otwieranie plików. Znajdujące się na płycie foldery mają w nazwach numery zadań, których dotyczą, czyli na przykład folder o nazwie z15 zawiera materiały, z których zadanie 15 itd. Teraz wystarczy otworzyć poszczególne pliki wymagane do rozwiązywania zadań i przełączać się pomiędzy nimi i programem korzystając z kombinacji klawiszy Alt oraz w następujący sposób: Przytrzymujemy wciśnięty klawisz Alt zaś pojedynczymi kliknięciami klawisza Tab wybieramy program, który nas w danej chwili interesuje.