Wesoła Szkoła i Przyjaciele

PROBLEM:

W programie Wesoła Szkoła i Przyjaciele (kod produktu R-219), wszystkie zadanie które korzystają z programów Word lub Paint nie działają.

ROZWIĄZANIE:

Jednym z najczęstszych powodów występowania tego problemu jest brak możliwości uruchomienia tych programów przez program Wesoła Szkoła i Przyjaciele. Jednym z możliwych powodów może być działanie systemu lub programu zabezpieczającego, który blokuje uruchomienie tych programów. Najprostszym rozwiązaniem jest wtedy uruchomienie programów Word lub Paint przed uruchomieniem programu Wesoła Szkoła i Przyjaciele.

 

Innym rozwiązaniem jest wyświetlenie zawartości płyty i ręczne otwieranie plików. Znajdujące się na płycie foldery mają w nazwach numery zadań, do których materiały zawierają, czyli na przykład folder o nazwie z15zawiera materiały, z których się korzysta w zadaniu 15 itd. Teraz wystarczy otworzyć poszczególne pliki potrzebne do rozwiązywania zadań i przełączać się pomiędzy nimi i programem korzystając z kombinacji klawiszy Alt oraz Tab w następujący sposób:

 

Przytrzymujemy wciśnięty klawisz Alt i pojedynczymi kliknięciami klawisza Tab wybieramy program, który nas w danej chwili interesuje.