Wesołe przedszkole

PROBLEM:

W programie Wesołe przedszkole nie słychać dźwięku.

ROZWIĄZANIE:

W przypadku sytuacji, w której słychać lektora a nie słychać podkładów dźwiękowych lub słychać podkłady dźwiękowe zaś nie słychać lektora, to problem może być związany z kartą dźwiękową. Aby go usunąć, należy się upewnić, czy są zainstalowane wszystkie sterowniki obsługujące tę kartę. Jeżeli są zainstalowane, to należy w panelu sterowania wybrać ikonę Multimedia, kliknąć na listę MIDI i sprawdzić, przy którym z dostępnych sterowników odtwarzany jest lektor i muzyka (zwyczajowo powinien to być MIDI DLA CREATIVE STEREO SINTETIZER, ale nie jest to regułą). Po zmianie sterownika nie jest konieczne restartowanie Windows. Zalecamy natomiast zamknięcie programu i ponowne jego uruchomienie.

Problemy z poprawnym odtwarzaniem dźwięku mogą (choć nie muszą) pojawić się także w przypadku zainstalowanych tanich kart dźwiękowych, które tylko teoretycznie są zgodne z przyjętymi standardami. Aby dźwięk odtwarzany był poprawnie, musi być zainstalowany protokół MIDI zgodny z MPU-401.

Poniżej załączony jest poradnik, z którego można się dowiedzieć, jak znaleźć, sprawdzić i zmienić ustawienia nagrywania oraz regulacji głośności dźwięku.

Do odczytania powyższego poradnika potrzebna jest przeglądarka dokumentów PDF, na przykład Adobe Reader, którą można pobrać, korzystając z poniżej zamieszczonych linków.

Link do pobrania programu Adobe Reader

Link do pobrania programu ze strony producenta